Paulius Jurkevičius

Rašytojas, žurnalistas,

gastronomijos apžvalgininkas

Master Class

IŠANKSTINĖS REGISTRACIJOS

MASTER CLASS bus organizuojamas tos temos, kuri surinks daugiausiai išankstinių registracijų

Italijoje gyvenantis žurnalistas, rašytojas, gastronomijos apžvalgininkas. Italijos „Foreign Press“ asociacijos tikrasis narys.  Dirbo dienraščio „Lietuvos rytas“ korespondentu Romoje ir Vatikane, vėliau bendradarbiavo su dienraščiu „Verslo žinios“, savaitraščiu „Veidas“, „Žinių radiju“. Šiuo metu – naujienų portalo 15min.lt apžvalgininkas. Išleido knygas: „Staltiesės ritmu“ (2010), “Italija” (bendraautoris, 2012), “Sava Roma” (bendraautoris, 2014), “Knyga apie ypač tyrą“ (2015), „Dėl skonio ginčijamasi“ (2017), „Romanas su Italija“ (bendrautoris, 2018). 

Teisingas maistas. Vizija, kuri netampa realybe

Lietuva yra tarp blogiausiai valgančių ES valstybių.  Tai rodo daugelis objektyvių faktorių – gyventojų vidutinė gyvenimo trukmė, mirtingumo nuo įvairių patologijų rodikliai, dietologų paslaugų populiarumas, vaikų mitybos problemos.  Pabandykime pasiaiškinti priežastis: kodėl mes neturime teisingo maisto vizijos? Kodėl ji netampa realybe?  Kalbėsime ne apie sveiką, ne apie dietišką, ne apie gurmanišką, ne apie tradicinį, o apie teisingą maistą.  Tokią mitybos ideologiją, kuri apimtų daugelį, jeigu ne visus teisingo – sveiko, skanaus, įdomaus, tradicinio maisto aspektų. Bandysime išsiaiškinti, kokie veiksniai užkerta kelią teisingo maisto vizijos link, sugriausime mitą: esą maisto kokybė priklauso nuo individo perkamosios galios arba jo išskirtinio požiūrio į maistą. 


Master Class metu bus atliekamas testas bei aptariami jo rezultatai.

Skonio įgūdžių ugdymas šeimai

Kodėl vieni tampa gurmė, o kiti – ne? Kodėl vieni smaginasi austrių skoniu, o kitiems šie moliuskai sukelia pasišlykštėjimą? Kodėl kartus skonis yra „neskanu“, o saldus – „skanu“? Kodėl vienose šeimose vaikai mielai ragauja sudėtingus patiekalus, o kitose išlieka skonio analfabetizmas? Ką daryti, kad jūsų vaikas pamėgtų kartų alyvuogių aliejų? Ką daryti, kai šeimoje – vienas gurmė, o kitas abejingas maisto džiaugsmui? 


Master Class metu kartu su lektoriumi aptarsite praktinius skonio pedagogikos aspektus ir skonio ugdymo problemas bei džiaugsmus.

Alyvuogių aliejus – mitai ir realybė

Nors alyvuogių aliejus sparčiai braunasi į mūsų šalies kasdienę mitybą, tačiau daugelis su šiuo produktu susijusių mitų tebegyvuoja. Tiek paprasčiausiose namų kulinarijos situacijose, tiek aptariant sveikatai palankios/nepalankios mitybos dalykus.  
Kodėl ši tema svarbi? Pastaruoju metu daugėja informacijos apie įvairius skandalus ir machinacijas, susijusias su šiuo nuo Antikos laikų puoselėjamu produktu. Kita vertus, dietologų, biologų tyrimai rodo, jog alyvuogių aliejus yra unikalus nutraceutikas – maistas/vaistas be jokių pašalinio klinikinio poveikio apraiškų. 


Master Class metu bus atliekama ir degustacija bei testas.