Kaip tobulėja lyderiai: sėkmė priklauso nuo to, kiek laiko investuojame į žinias

Sėkmingi Lietuvos ar net pasaulio lyderiai pasakytų: jokios paslapties čia nėra tik daug darbo, disciplina ir kasdienis mokymąsis. Sakote tobulėti nėra kada? Edukologė, dr. A. Landsbergienė šiam teiginiui drąsiai prieštarauja: net pats užimčiausias pasaulio žmogus gali atrasti laiko knygai ar mokymuisi kasdien bent 15 minučių! O verslininkas Ilja Laursas įsitikinęs, kad efektyviai planuojant savo laiką, tobulėjimui galima skirti ir vieną dieną per savaitę. Bet reikia vadovautis keliomis taisyklėmis
Pirmas žingsnis – peržvelgti prioritetus


Austėjos Landsbergienės nuomone, kalbant apie tobulėjimą ir laiką sau, pirmiausiai turime nustatyti prioritetus. Sakome, kad nespėjame, negalime skaityti, mokytis, tačiau juk socialiniams tinklams ar kavai su draugais laiko randame? ,,Netikiu, kad pasaulyje yra toks žmogus, kuris negalėtų skirti bent 15 minučių knygos skaitymui, video, audio mokymams. Tiesiog jis nenori. Pacituosiu savo tėtį, kuris sakydavo: ,,Jei kažko nepadarai reiškia nenori". Pritariu šiam teiginiui", - pasakojo edukologė.


Įvairią literatūrą mėgstanti A. Landsbergienė sako, kad dažniausiai skaito sistemiškai – arba patinkančių autorių, arba aktualių temų knygas. Paskutinė skaityta knyga „The Mommy Myth“ paliko didelį įspūdį, nes joje pateikta istorija, kaip formavosi šiuolaikinis mamos identitetas ir kodėl daugelis mamų jaučia kaltę, kai išeina į darbą. Kitos mėgstamos knygos – ,,Sapiens" bei ,,Ginklai, mikrobai ir plienas". Ir nors edukologė sako, kad nemėgsta kitiems rekomenduoti knygų, teigia, kad pastaroji ypač patiko.,,Netikiu, kad pasaulyje yra toks žmogus, kuris negalėtų skirti bent 15 minučių knygos skaitymui, video, audio mokymams."

Antras žingsnis – ieškoti ne pasiteisinimų, o būdų mokytis


Kaip A. Landsbergienė randa laiko tobulėjimui? Pašnekovės teigimu, jei ji jaučia, kad kažkurioje srityje trūksta žinių, stengiasi tam skirti laiko. Štai supratusi, kad trūksta informacijos apie marketingą, viešuosius ryšius ir komunikaciją, ji informacijos ieškojo Harvardo universiteto studentų privalomų knygų sąraše, o jas perskaičiusi diskutavo su draugais, dirbančiais marketingo srityje, ir taip įgavo naujų žinių. ,,Manau, ypač vertinga pasikalbėti su kitų sričių profesionalais, tobulėjame, kai aplink mus yra žmonės, kurie žino daugiau. Taip galime sutaupyti daug laiko", – įsitikinusi Alma Master lektorė Austėja Landsbergienė


Kaip rasti laiko tobulėjimui? Edukologė sako, kad knygoms ji visada turi laiko. Šiais metais jos atradimas - audio knygos, kurių klauso išėjusi pasivaikčioti ar vairuodama. ,,Man labai patinka ir įvairūs online mokymai, video ir audio labai gerai papildo knygas. Neseniai baigiau profesinius tarptatutinius bakalaureato mokymus, galėjau mokytis man patogiu laiku ir tada negali būti pasiteisinimų", – šypsosi A. Landsbergienė.Trečias žingsnis – įpročio mokytis ugdymas


Verslininkas, investuotojas Ilja Laursas įsitikinęs, kad kiekvieno iš mūsų gyvenime reikia vis daugiau žinių, kurias privalome įsisavinti ir gebėti pritaikyti. Deja, šiuolaikinė edukacinė sistema nėra pajėgi prisitaikyti prie greitų pokyčių. ,,Jei anksčiau galėjau leisti sau išmokti kažką, kas buvo sukurta prieš metus, tai šiandien privalau išmokti tai, kas buvo sukurta vakar", – sako I. Laursas.

Verslininkas pasakoja ne kartą įvairiuose šaltiniuose skaitęs, kad bet koks profesionalas turėtų bent penktadalį savo laiko skirti mokymams. Tai reiškia, kad keturias dienas dirbame, o penktą dieną skiriame mokymuisi. Pašnekovo nuomone, vienintelis patikimas šaltinis, iš kurio galime semtis žinių ir tobulėti, yra ekspertai, dirbantys su įvairiomis technologijomis, arba profesionalai. Tačiau tik nedidelė dalis geriausių savo srities specialistų dalijasi savo patirtimi su kitais. ,,Mano atradimas – jei nori gauti giliausias, šviežiausias žinias, vienintelis šaltinis yra kalbėti su ekspertu. Aš tokį bendradarbiavimo principą taikau jau apie dvidešimt metų, o neseniai ir pats pradėjau dalintis praktine patirtimi realiuose ir video Alma Master mokymuose. Kaip kasdien atrasti laiko mokytis? Jei norime tobulinti savo įgūdžius - pirmiausia turime formuoti įprotį kasdien tobulėti - įtraukti šią veiklą į savo gyvenimo ritmą", – pataria I. Laursas.
,,Jei anksčiau galėjau leisti sau išmokti kažką, kas buvo sukurta prieš metus, tai šiandien privalau išmokti tai, kas buvo sukurta vakar"

Išmokyti svarbių pamokų gali ir šalia esantys žmonės, ir istorinės asmenybės

Pasak I. Laurso, nebūtina ieškoti geriausių pasaulio guru, iš kurių galėtume mokytis. Pirmiausiai verta apsidairyti aplink ir paanalizuoti, kokiomis stipriomis savybėmis pasižymi kolegos, draugai. Visai kaip šachmatų lentoje - kiekviena figūra turi savo stiprybių, taip ir realybėje - iš kiekvieno žmogaus mes galime kažko išmokti. Kitas svarbus aspektas - savarankiškas mokymąsis, kaip mes gebame priimti informaciją ir ją panaudoti. Jei dalyvaujame realiuose mokymuose, būtina išnaudoti šią galimybę ir diskutuoti su lektoriumi, nes tai jau pusė mokymosi proceso.

Austėja Landsbergienė atskleidė, kad ją labiausiai įkvepia Markas Liuteris Kingas, nes jis buvo pasiruošęs mirti dėl savo idėjų ir jam nekilo dėl to abejonių. ,,Žmonės, kurie yra tvirtos moralinės valios, turi principus ir idėją, dėl kurios yra pasiryžę kovoti, įkvepia. Viena yra užsispirti ir numesti dešimt kilogramų, kitas dalykas yra tikėti savo idėja, kai tave žemina, grasina, o tu nepasiduodi ir aukštai iškėlęs galvą sakai - turiu svajonę ir kovosiu už ją. Tokių žmonių yra nemažai, ypač kai žvelgiame atgal. Šiandien jų yra mažiau. Ir aš dažnai keliu sau klausimą - kodėl? Ar todėl, kad esame pripratę prie patogaus gyvenimo, ar dėl to, kad neturime laiko? Bet man atrodo, kad jei iš tokių asmenybių semsimės stiprybės ir stovėsime ant prieš mus buvusių milžinų, pamažu išdrįsime keisti pasaulį į gera", – palinkėjo A. Landsbergienė.
#tobulėjimas #lyderiai

©2017-2020  Alma Master - Leaders MASTERCLASS